Bir işe başlarken işe alımlarda adaydan beklenilen bazı yetenek ya da özellikler vardır. Uzun ve zorlu bir eğitimden geçmiş tasarım ve ...

Bu Yeteneklere Sahipseniz iyi bir grafik tasarımcısınız demektir.


Bir işe başlarken işe alımlarda adaydan beklenilen bazı yetenek ya da özellikler vardır. Uzun ve zorlu bir eğitimden geçmiş tasarım ve grafik hakkında yeterli bilgiye sahip olmuş grafik diliyle kendini anlatabilmiş iseniz iyi bir grafik tasarımcısınız demektir.

İyi bir grafik tasarımcı öncelikle iyi bir araştırmacı olmalıdır. Yapacağı işin hedef kitlesinin ne olduğunu, daha önce konuyla ilgili nasıl çalışmalar yapıldığını, işin nerede kullanılacağını, ölçülerini,vs gibi konular hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdır,  ya da gerekli araştırmasını yapmalıdır.

İyi bir grafik tasarımcı var olan bir çalışma ile ilgilenmez, yeni çalışmalar üretmeye çalışır.  Müşterilerinin düşüncelerinden yola çıkarak  kendine özgün ve yaratıcı çalışmalar yapar. 
 Yaptığı çalışmaların baskısı alınacaksa baskı öncesi ve baskı sonrası süreçleri hakkında bilgisi olmalıdır ve işin takibini mutlaka yapmalıdır.

Son olarak müşteriler genel olarak işin ne zaman biteceğini bilmek isterler :) İyi bir grafik tasarımcı bu sürecide çok iyi yönetebilmelidir, ve işi zamanında teslim etmeye özen göstermelidir.

0 yorum: