Öncelikle SEO nedir onu öğrenelim. SEO İngilizce açılışı olarak Search Engine Optimization   anlamına geliyor,   Türkçe anlamıyla Arama Mot...

SEO HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Öncelikle SEO nedir onu öğrenelim. SEO İngilizce açılışı olarak Search Engine Optimization  anlamına geliyor,  Türkçe anlamıyla Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani SEO  Google’ın sizin sitenizin çok index alıp sitenizin Google’ın üst zirvesine çıkarmayı sağlayan bir çalışmadır. 

Bu amaç doğrultusunda Google’da hızlı derecede index alırken sitenizinde olduğunca hit ve destek almasını sağlıyor. Böylece sitenizin erişimi daha çok kişiye hitap etmiş oluyor.


SEO bir nevi arama motorlarına bağlıdır. SEO ile illa sitenin hitini yükseltmek istiyorum derseniz bunun kolay bir yoluda var. Bu yollardan birincisi sitenizde paylaştığınız yazıların içerisinde anahtar kelimelere özen göstermelisiniz.  Bu sayede Google senin paylaştığın yazıların içindeki anahtar kelimelerden yola çıkarak yapılan aramalara özen gösterir. Yani Google sıralama artışınıda beraberinde getiriyor.  Sadece tüm bunlar yeterli değil tabi ki. İlk olarak sitenizin kodlamasını Google arama motoruna uygun bir hale getirmeniz gerekiyor. Bu sayede hem ziyaretçi sayınız artacak hem de sitenizin arama motorunda üst sıralarda yer almasını sağlayacaksınız. 

0 yorum: