Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da do...

GOOGLE ADWORDS NEDİR ?

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir.

Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı Tıklama Başına Maliyet  sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır. Diğer reklam mecralarına oranla düşük maliyetli ve karlı bir yatırım acıdır .İnternet reklamcılığı’nın bir çok çeşitleri vardır. Bazı reklamlar arama motorları üzerinden yoğunlaşmış ve buna göre arama motorları üzerinden çıkan sonuçlara göre yapılanlardır. Bu reklam tıklama ile ücretlendirilir.


AdWords’ün nasıl çalıştığını anlamak ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, Reklam Sıralaması, teklifler ve Kalite Puanı gibi bazı yapı taşları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz önemlidir.Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri aratılan anahtar kelimelerle özdeşleştiği zaman reklamlarınızın görünme olasılığı artacaktır.  

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir.

0 yorum: